Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

RSS за Репортер

older | 1 | .... | 950 | 951 | (Page 952) | 953 | 954 | .... | 1302 | newer

  0 0


  Борко Наумовски, кој студирал на неколку факулетит во земјава, но и во Шведска и Германија, е светски патник. Има прошетано над 50 земји, во шест континенти во ...

  0 0


  На Балканот, порано или подоцна, ќе дојде до промена на границите, а новите меѓи најверојатно прво ќе се повлечат во Македонија, но и на Косово, тврди ...

  0 0


  Џорџ Сорос крие 18 милијарди долари кои американските даночни власти никогаш нема да можат да ги добијат. Сорос подари 18 милијарди долари на добротворни ...

  0 0


  Еден од најпопуларните шоумени и забавувачи во Србија, Јова Радовановиќ, во интервју за „Курир“ открил дека растел во голема сиромаштија. Тој отсекогаш сакал ...

  0 0


  Поранешната девојка на принцот Хари, Кресида Бонас, ја има главната улога во новиот спот на Џејмс Артур за песната Naked. Првите фотографии од спотот се ...

  0 0


  Дизајнерот на чевли Маноло Бланик и куќата на накит „Булгари“ претставија луксузни обувки направени од зелена свила и скапоцени дијаманти, пишува „ Убавина и ...

  0 0


  Ирена Спасиќ, поранешната водителка на шоуто „48 часа свадба“, беше една од омилените телевизиски лица во Србија, но и пошироко. Кога престана да ја води ...

  0 0


  Во организација на концертната агенција и продукција „3 гонга“, вечерва со почеток во 22 часот во ноќниот клуб „Станица 26“ ќе настапи Рамбо Амадеус со својот ...

  0 0


  Снимката од уличната тепачка меѓу Дедо Мраз и непознат маж предизвика лавина коментари на социјалните мрежи. Многумина на шега изјавиле дека токму тоа ќе ви се ...

  0 0


  Захра Лари (22) од Обединетите Арапски Емирати е првата лизгачка што учествуваше на натпревар со шамија. Веќе 10 години се занимава со професионално лизгање, а ...

  0 0


  Тешко е да се поверува дека Земјата е единствена планета на која има живот во оваа бесконечна вселена која постојано се шири. Затоа е возбудливо што е ...

  0 0


  Доколку следниот месец некој не ја симне од врвот, фотографијата на Бијонсе со која ја најави својата бременост на „Инстаграм“ е најлајкуваната фотографија на ...

  0 0


  Еве како и каде треба да стои за привлекување среќа и богатство. Слон во близина на влезната врата привлекува среќа и сила за станарите, а слонот во дворот ја ...

  0 0


  Водителката Лила Филиповска постојано изненадува на социјалните мрежи со нови фотографии. И овој пат таа ги почести фановите со најново кратко видео, во кое ...

  0 0


  Ибрахим Хамато од Египет, непознат за пошироката спортска јавност, во центарот на вниманието се најде поради начинот кој игра пинг-понг. Животната приказна на ...

  0 0


  Бурек-специјалитет кој го сакаат сите генреации. Како да го направите дома, а да биде ист како оној од пекара. Потребни состојки за бурек по оригинален рецепт: ...

  0 0


  Весна Чипчиќ, нам најпозната по улогата на „фрау Елза“’ во филмот „Жикина династија“ и денес е една од најубавите српски актерки. Во едно скорешно интервју за ...

  0 0


  Популарната српска фолк-пејачка Весна Змијанац била модерна и во тренд и во 1987 година. Уште тогаш, во времето на поранешна Југославија, таа на настапите и ...

  0 0


  Пејачката Тијана Дапчевиќ на својот инстаграм-профил објави фотографија на која прави споредба помеѓу себе и нејзиниот син Вук. Двете фотографии се од времето ...

  0 0


  Сопственикот на „Амазон“, Џеф Безос, го надмина и самиот Бил Гејтс и стана најбогатиот член на клубот со 100 милијарди долари. Според таа листа, тој во ...

older | 1 | .... | 950 | 951 | (Page 952) | 953 | 954 | .... | 1302 | newer